Crusaders Games Live

May 20

Borehamwood Crusaders are playing the weekend in the CUP WINNERS CUP in Essen this weekend, with all the games live.

Follow Saturday games here.. www.youtube.com/watch?v=gwPbM0YsBpI

Follow Sunday games here..  www.youtube.com/watch?v=671YMdSzD6A

And the schedule is below......


Saturday, 21 May 2016

1 08:30 Borehamwood Crusaders vs. SHC Rockets Essen _:_ Group A

2 09:05 Sayaluca Lugano vs. Courroux Wolfies _:_ Group B

3 09:40 Dark Vipers Salzburg vs. SHC Buix _:_ Group A

4 10:15 Gentofte Ravens I vs. ISV Tigers Stegersbach _:_ Group B

5 10:50 Aalborg Heroes vs. SHC Rockets Essen _:_ Group A

6 11:25 TV Paderborn vs. Sayaluca Lugano _:_ Group B

7 12:00 Dark Vipers Salzburg vs. Borehamwood Crusaders _:_ Group A

8 12:35 Courroux Wolfies vs. Gentofte Ravens I _:_ Group B

9 13:10 SHC Buix vs. Aalborg Heroes _:_ Group A

10 13:45 TV Paderborn vs. ISV Tigers Stegersbach _:_ Group B

11 14:20 SHC Rockets Essen vs. Dark Vipers Salzburg _:_ Group A

12 14:55 Sayaluca Lugano vs. Gentofte Ravens I _:_ Group B

13 15:30 SHC Buix vs. Borehamwood Crusaders _:_ Group A

14 16:05 ISV Tigers Stegersbach vs. Courroux Wolfies _:_ Group B

15 16:40 Aalborg Heroes vs. Dark Vipers Salzburg _:_ Group A

16 17:15 Gentofte Ravens I vs. TV Paderborn _:_ Group B

17 17:50 SHC Rockets Essen vs. SHC Buix _:_ Group A

18 18:25 ISV Tigers Stegersbach vs. Sayaluca Lugano _:_ Group B

19 19:00 Borehamwood Crusaders vs. Aalborg Heroes _:_ Group A

20 19:35 Courroux Wolfies vs. TV Paderborn _:_ Group B

Sunday, 22 May 2016

21 08:00 5th Group A vs. 4th Group B _:_ Qualification

22 08:45 4th Group A vs. 5th Group B _:_ Qualification

23 09:30 2nd Group A vs. 3rd Group B _:_ Quarterfinal

24 10:20 3rd Group A vs. 2nd Group B _:_ Quarterfinal

25 11:10 1st Group A vs. Winner Game 21 _:_ Quarterfinal

26 12:00 1st Group B vs. Winner Game 22 _:_ Quarterfinal

27 12:50 Loser Game 21 vs. Loser Game 22 _:_ Place 9/10

28 13:20 Loser Game 23 vs. Loser Game 26 _:_ Place 5/8

29 14:10 Loser Game 24 vs. Loser Game 25 _:_ Place 5/8

30 14:50 Winner Game 23 vs. Winner Game 26 _:_ Semifinal

31 15:45 Winner Game 24 vs. Winner Game 25 _:_ Semifinal

32 16:40 Loser Game 28 vs. Loser Game 29 _:_ Place 7/8

33 17:20 Winner Game 28 vs. Winner Game 29 _:_ Place 5/6

34 18:00 Loser Game 30 vs. Loser Game 31 _:_ Place 3/4

35 19:00 Winner Game 30 vs. Winner Game 31 _:_ Place 1/2

Homepage for the hosting Club www.shc-essen.de